pięć osób

Wypadek w Nowej Wsi. Pięć osób poszkodowanych (ZDJĘCIA)

Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Nowej Wsi, miejscowości znajdującej się w powiecie nowosądeckim. Zdarzenie miało miejsce w piątek 1 października w godzinach porannych na drodze krajowej DK75. 

Wypadek miał miejsce w piątek 1 października przed godziną siódmą rano w Wielkiej Wsi (powiat nowosądecki). Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki volvo oraz citroen, w których podróżowało w sumie pięć osób. Cztery z nich wyszły z pojazdu o własnych siłach, a jedna musiała być wyciągana przez osoby postronne.

– Po dojeździe zastępów straży pożarnych natychmiast została udzielona im pierwsza pomoc przedmedyczna, na miejsce zdarzenia zadysponowano Śmigłowiec LPR ale ze względu na złe warunki atmosferyczne nie było możliwości jego przylotu – informuje OSP w Nowej Wsi. Wszyscy poszkodowani w wypadku zostali przetransportowani do szpitali w Krynicy Zdroju oraz Nowym Sączu.

Na czas działań ratowniczych droga krajowa DK75 była całkowicie zablokowana, następnie wprowadzono ruch wahadłowy. W działaniach brały udział zastępy straży pożarnej z JRG Krynica Zdrój, OSP Nowa Wieś, OSP Łabowa, OSP Kamianna, a także Policja oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego.

fot. OSP Nowa Wieś