Kraków. Skandaliczne zachowania w komunikacji miejskiej

Bardzo często w krakowskiej komunikacji miejskiej mamy do czynienia z brakiem szacunku do innych pasażerów. Szczególnie taką negatywną postawę prezentują młodzi ludzie. Zwróciło na to uwagę Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji S.A. w Krakowie. 

Na łamach mediów społecznościowych MKP w Krakowie dodało zdjęcie chłopaka, który trzyma nogi na miejscu siedzącym. – Może i tak jest wygodniej. Ale tego typu zachowanie to kompletny brak szacunku do innych pasażerów… Tak w tramwajach i autobusach nie robimy! Zdjęcie otrzymaliśmy od jednego z pasażerów – czytamy na facebookowej stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

Niestety z roku na rok mamy do czynienia z takimi sytuacjami. Szczególnie cierpią na tym osoby starsze, które  nie mają możliwości wygodnej podróży i często proszą się o miejsca siedzące.

„Takie zachowania powinny być karane godzinami społecznymi”

Internauci są oburzeni takim zachowaniem. – No cóż… w Czechach za takie coś dostajesz mandat – pisze w komentarzu jedna z internautek. Kolejny z nich uważa, że odpowiednim sposobem na ukaranie były by prace społeczne. – Typowy przykład ,,wieśniactwa,,. Takie zachowania powinny być karane godzinami społecznymi. Np. myciem autobusu i czyszczeniem tapicerki na siedzeniach lub mandatem w wysokości 100 zł za niszczenie mienia – czytamy w komentarzach pod postem.

Jeden z użytkowników Facebooka wystosował apel do osób, które nie szanują innych pasażerów. – Czy naprawdę mamy aż tak tępe, pozbawione jakichkolwiek oznak kultury, wychowania społeczeństwo, że o tym, iż butów nie wolno trzymać na siedzeniach w komunikacji publicznej, bo inni też z tego korzystają trzeba pisać online? Wstawiać zdjęcia? Informować ludzi? Czy takie rzeczy nie są oczywiste? Czy naprawdę o tym trzeba pisać? Za niedługo w regulaminie będzie o tym napisane. Za niedługo obok naklejek, informujących o zakazie jedzenia itp, będzie naklejka o tym że nie wolno trzymać butów na siedzeniach? – pyta ze zdziwieniem.

źródło i foto: MKP Kraków