Rajd pijanego 69-latka w powiecie oświęcimskim

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 69-letniego mieszkańca Przeciszowa. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu, a jego rajd został przerwany dzięki spostrzegawczości innego kierowcy. 

Zdarzenie miało miejsce w środę 6 października w Polance Wielkiej. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji tuż przed godziną 17 otrzymał zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112. Wynikało z niego, że kierowca jadący ulicą Długą w Polance Wielkiej, ma przed sobą samochód, prowadzony przez najprawdopodobniej osobę nietrzeźwą.

– Informacja natychmiast została przekazana pracującym w terenie policjantom. Po kilku chwilach jeden z patroli na ulicy Wspólnej w Polance Wielkiej zatrzymał do kontroli wskazaną skodę. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 69 – leni mieszkaniec Przeciszowa. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji – informuje KPP w Oświęcimiu.

Warto przypomnieć, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

– Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo,  należą się panu Bartłomiejowi, który dbając o bezpieczeństwo na drodze, zareagował wzorowo. W ten sposób pomógł wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę, stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla oświęcimska policja.