Trute. Chłopcy wjechali hulajnogą prosto pod busa

Dramatyczny wypadek miał miejsce w piątek 8 października po godzinie 18 w miejscowości Trute na Podhalu. Chłopcy w wieku 12 i 13 lat, jadąc hulajnogą wjechali wprost pod nadjeżdżającego busa. Poszkodowani trafili do szpitala. 

Do zdarzenia doszło po godzinie 18 w miejscowości Trute (powiat nowotarski). Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu chłopcy w wieku 12 i 13 lat jechali na jednej hulajnodze elektrycznej. – Wjechali oni wprost pod jadącego busa. Jeden z chłopców został przewieziony do szpitala karetką, natomiast drugiego przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca busa  był trzeźwy. Na miejscu wykonywane są w tej chwili czynności przez policjantów ruchu drogowego i ustalane dokładne okoliczności zdarzenia – mówi Dorota Garbacz.

Według informacji jeden z chłopców w stanie ciężkim trafił śmigłowcem do szpitala w krakowskim Prokocimiu. Na miejscu działały służby ratunkowe: zastępy straży pożarnej z PSP JRG Nowy Targ, OSP Trute, a także Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

fot. Góral Info