Wiślacy bohaterami reprezentacji U19!!!

Mecz z Maltą był świetną okazją na przełamanie się reprezentacji Polski U19 w piłce nożnej. Podopieczni trenera Mariusza Rumaka pokonali swojego rywala 4:0, a bohaterami spotkania byli piłkarze związani z Wisłą Kraków.

Reprezentacja Polski zaliczyła falstart w eliminacjach do Mistrzostw Europy U19 w piłce nożnej. Nasi piłkarze byli bez szans w starciu z niżej notowaną Finlandią, przegrywając 1:3. Tym razem okazja do rehabilitacji była znakomita, ponieważ rywalem podopiecznych trenera Mariusza Rumaka była ekipa Malty.

Jak się okazało bohaterami spotkania byli przede wszystkim piłkarze związani z Wisłą Kraków. Polacy wyszli na prowadzenie w 20 minucie. Po asyście Mariusza Fornalczyka bramkę zdobył piłkarz Śląska Wrocław Adrian Bukowski. Nasza kadra kontrolowała mecz, nie pozwalając na wiele swoim rywalom. Po jednym z rzutów rożnych padło drugie trafienie dla biało-czerwonych. Zagranie Krystiana Palacza w 37 minucie świetnie wykończył „Wiślak” wypożyczony do Hutnika Kraków Daniel Hoyo-Kowalski.

Pewne zwycięstwo

W drugiej połowie nadal przeważali Polacy, a trener Rumak postanowił przeprowadzić kilka zmian. Jak się okazało, były one niezwykle trafione. Bohaterem końcówki meczu był piłkarz Białej Gwiazdy Piotr Starzyński. Najpierw jego rajd zakończył się faulem, po którym rzut karny na bramkę zamienił kolejny były „Wiślak” Aleksander Buksa.

W końcówce to Starzyński ustalił wynik potyczki z Maltą. Strzał Mateusza Łęgowskiego został zablokowany, ale do piłki doszedł młody piłkarz Wisły Kraków uderzając najpierw w poprzeczkę, a następnie kierując piłkę do siatki głową.

Polska pokonała Maltę 4:0 i we wtorek 12 października zmierzy się z Ukrainą. Spotkanie to zdecyduje o awansie do drugiej rundy eliminacji Mistrzostw Europy U19. Tylko zwycięstwo pozwoli biało-czerwonym osiągnąć ten cel.

Polska 4-0 Malta
Adrian Bukowski 20, Daniel Hoyo-Kowalski 36, Aleksander Buksa 81 (k), Piotr Starzyński 90