Iga Świątek „rozjechała” rywalkę

Kolejne świetne spotkanie w wykonaniu naszej najlepszej tenisistki. Iga Świątek w spotkaniu trzeciej rundy Indian Wells pokonała 6:1, 6:0 zajmującą 31 pozycję w rankingu WTA Rosjankę Weronikę Kudiermietową. Polka wręcz rozjechała swoją rywalkę i pokazała, że jest wielką faworytką tego turnieju. 

Mecz był bardzo jednostronnym widowiskiem. W obu setach nasza najlepsza tenisistka szybko przełamywała swoją rywalkę, nie pozwalając jej na rozwinięcie skrzydeł. Świetny pierwszy serwis oraz bardzo skuteczna gra pozwoliły w ciągu 55 minut pokonać 31 rakietę rankingu WTA Rosjankę Weronikę Kudiermietową.

Iga Świątek prezentuje się znakomicie na kortach kompleksu  Indian Wells Tennis Garden. W walce o ćwierćfinał rywalką Polki będzie reprezentantka Łotwy Jelena Ostapenko, która po bardzo zaciętym pojedynku pokonała Julię Putincewą w trzech setach – 6:3, 2:6, 6:3. Spotkanie odbędzie się we wtorek.

– Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją wygraną za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów, organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego. Możecie pomoc mi dokonać wyboru w komentarzach. Po turnieju razem z moim zespołem przejrzę Wasze propozycje, chciałabym, żebyście mieli udział w tej decyzji. I dlatego też od razu dam znać, jaką inicjatywę wesprzemy z okazji tego ważnego dnia – napisała po meczu czwarta zawodniczka rankingu WTA.

fot. Fanpage Iga Świątek