Spokojny awans Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz wygrał kolejny mecz w turnieju Indian Wells. Nasz najlepszy tenisista pokonał w dwóch setach 6:3, 6:2 reprezentanta gospodarzy Francesa Tiafoe i awansował do 1/8 finału. W tej fazie zmierzy się z Rosjaninem Asłanem Karacjewem.

Spotkanie z Amerykaninem Francesem Tiafoe było piątym w karierze pojedynkiem Huberta Hurkacza z tym rywalem. Bilans to dwa zwycięstwa i tyle samo porażek, więc zapowiadała się ciekawa walka na korcie.

Pierwszy set na początku był bardzo wyrównany. Zawodnicy wygrywali swoje podania, jednak przełom nastąpił w szóstym gemie, kiedy to Hubert Hurkacz przełamał zawodnika gospodarzy. Pozwoliło to wygrać pierwszego seta w stosunku 6:3. Druga odsłona pojedynku była mniej zacięta, a przełamanie serwisu Tiafoe miało miejsce już w trzecim gemie. To podłamało rywala naszego obecnie najlepszego tenisisty, który z minuty na minutę spisywał się coraz słabiej. Ostatecznie Hurkacz wygrał 6:2 i awansował do kolejnej fazy turnieju.

W 1/8 rywalem Huberta Hurkacza będzie Asłan Karacjew. Rosjanin był lepszy w pojedynku ze sklasyfikowanym na 13 pozycji w rankingu ATP Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem. W jedynym dotąd ich bezpośrednim spotkaniu, górą był tenisista zza oceanu.