Wygrana z Albanią w cieniu skandalicznego zachowania kibiców

Polska po golu Karola Świderskiego pokonała w Tiranie 1:0 Albanię i przedłużyła swoje szanse na awans do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Katarze. Mecz odbył się w cieniu skandalu, jakim było zachowanie kibiców na trybunach. Sędzia był zmuszony przerwać spotkanie.

Przed spotkaniem media w całej Polsce informowały, że jest to walka o być albo nie być na Mistrzostwach Świata w Katarze. Wiadomo było, iż porażka przekreśla szanse na awans, a remis także wiele biało-czerwonym nie daje. Polska wyszła na murawę po to, aby zdobyć trzy punkty.

To był typowy mecz walki, w którym biało-czerwoni musieli zaprezentować grę, tak bardzo nielubianym atakiem pozycyjnym. Pierwsza połowa była praktycznie bez historii. Lepiej prezentowali się Polacy, ale Albańczycy szybkimi wyjściami postanowili postraszyć. Na nic się to jednak nie zdało. Na tablicy wyników widniał bezbramkowy wynik, ale ze wskazaniem na podopiecznych Paulo Sousy.

Trafione zmiany Sousy i skandal na trybunach

Druga część spotkania to dominacja Polaków. Na murawie pojawił się Mateusz Klich, zmieniając Jakuba Modera. I to on zaczął kreować grę, świetnie prezentowali się także Piotr Zieliński oraz formacja defensywna. W 71 minucie meczu Adama Buksę zamienił Karol Świderski. I to on w 77 minucie zdobył bramkę na wagę trzech punktów, wykorzystując świetne podanie Klicha.

Po zdobyciu gola z trybun w stronę celebrujących piłkarzy poleciały pełne wody butelki. Sędzia Turpin z Francji postanowił zaprosić piłkarzy do zejścia z boiska. Mecz był przerwany na około 20 minut, a Albańczykom groził nawet walkower. Arbiter postanowił, po uspokojeniu sytuacji na trybunach kontynuować grę, a gospodarze dążyli do zmiany wyniku. Ostatecznie ten jednak się nie zmienił.

Albania 0-1 Polska