Ciągnik śmiertelnie potrącił 69-letniego rowerzystę

Tragedia w gminie Łącko. We wtorek 12 października w miejscowości Szczereż doszło do śmiertelnego potrącenia 69-letniego rowerzysty. Mężczyzna nie przeżył zderzenia z ciągnikiem rolniczym. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 12 października. – Kilkanaście minut po godzinie 8  dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że na drodze powiatowej w miejscowości Szczereż (gmina Łącko) doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty i kierującego ciągnikiem rolniczym. W wyniku tego zdarzenia kierujący rowerem, 69-letni mieszkaniec Sądecczyzny z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Nowym Sączu. Niestety nie udało się uratować jego życia, 69-letni mężczyzna zmarł – informuje KMP w Nowym Sączu.

Przez wiele godzin na miejscu zdarzenia czynności wykonywali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej Policji oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego a także prowadzone w tej sprawie śledztwo, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze – dla bezpieczeństwa swojego i innych. Za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.

fot. OSP Łącko