Rewelacyjny Hubert Hurkacz w ćwierćfinale

Hubert Hurkacz jest już w ćwierćfinale turnieju Indian Wells. Polak po znakomitej grze pokonał 6:1, 6:3 Rosjanina Asłana Karacjewa, biorąc rewanż za niedawną porażkę w San Diego. W kolejnej fazie amerykańskiej imprezy zmierzy się z Bułgarem Grigorem Dimitrowem.

Pojedynek w 1/8 finału turnieju ATP1000 Indian Wells między Hurkaczem a Karacjewem zapowiadał się niezwykle ciekawie. Był to przede wszystkim rewanż za spotkanie z końca września na kortach w San Diego, gdzie zwycięstwo w trzech setach odniósł tenisista z Rosji.

Tym razem to Hubert Hurkacz rozbił Rosjanina. Szybkie przełamania w obu setach i znakomita postawa Polaka pozwoliła w nieco ponad godzinę zakończyć pojedynek. Sześć asów serwisowych, świetny pierwszy serwis ze skutecznością 70 procent spowodowały, że rywal nie miał wiele do powiedzenia. Co najważniejsze Hurkacz wyrasta powoli na faworyta jednej z największych imprez w kalendarzu ATP.

– Jutro ćwierćfinał BNP Paribas Open! Cieszę się z wygranej z Asłanem 👊 🎾 napisał na swoim fanpage najlepszy polski tenisista.

W meczu, którego stawką będzie półfinał Hubert Hurkacz zmierzy się z Bułgarem Grigorem Dimitrowem, który sensacyjnie pokonał najwyżej rozstawionego Daniła Miedwiediewa. Spotkanie rozpocznie się w czwartek 14 października o godzinie 21:30.