Tragedia w Ujeździe. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych (ZDJĘCIA)

Tragiczny wypadek w powiecie bocheńskim. W miejscowości Ujazd bus zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Jedna osoba zginęła, a czternaście zostało rannych. Byli to podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie. 

Do zdarzenia doszło we wtorek 19 października około godziny 8 rano  w Ujeździe (gmina Trzciana). Na łuku drogi bus z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie zderzył się z ciągnikiem rolniczym, który miał dwie niezaładowane przyczepy.

Według informacji zginęła jedna osoba, 57-letnia podopieczna placówki, trzy osoby są w stanie ciężkim, a pozostałych jedenaście odniosło lżejsze obrażenia. Bez szwanku z wypadku wyszedł jedynie kierowca ciągnika.

Na miejscu działało wiele zastępów straży pożarnej na czele z miejscową OSP KSRG Trzciana, OSP KSRG Leszczyna, OSP KSRG Kamionna, OSP KSRG Łapanów, OSP KSRG Łąkta Górna i JRG PSP Bochnia. Przybyło również sześć Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przewiozły ciężko rannych do krakowskich szpitali. Pozostali trafili do szpitala w Bochni, Limanowej oraz Brzesku.

Droga jest całkowicie zablokowana. Na miejscu funkcjonariusze Policji wraz z prokuratorem ustalają okoliczności wypadku. Władze samorządowe na czele z wójtem gminy Trzciana i starostą Bocheńskim zwołały sztab kryzysowy.

fot. OSP Leszczyna