Na narty na Butorowy Wierch???

Wójt gminy Kościelisko Roman Krupa wraz z przedstawicielami PKL sp. a. podpisali list intencyjny w sprawie gotowości i chęci ze strony Polskich Kolei Linowych do realizacji inwestycji budowy Centrum Narciarsko-Rekreacyjnego na Butorowym Wierchu. Jest to z pewnością świetna wiadomość dla narciarzy!!!

List intencyjny został podpisany przez Romana Krupę, a także przedstawicieli Polskich Kolei Linowych: prezesa Daniela Pitruse i członka zarządu Patryka Białokozowicza. Jest to ważny krok w celu utworzenia na Butorowym Wierchu bardzo istotnej dla  gminy Kościelisko inwestycji.

Kompleks narciarsko-rekreacyjny

Planowana inwestycja to nie tylko świetna informacja dla narciarzy. Oczywiście głównym jej punktem jest budowa tras narciarskich i reaktywacja w tym miejscu narciarstwa zjazdowego. Oprócz tego ma mieć miejsce modernizacja kolejki na Butorowy Wierch oraz budowa stacji pośredniej Kościelisko-Czajki.

Ważnym aspektem jest zagospodarowanie górnej stacji. Ma tam powstać wielofunkcyjny kompleks obejmujący wieżę widokową z tarasem i tyrolką, restaurację i punkt informacyjny.

– Po podpisaniu listu, w niedalekiej przyszłości będą zorganizowane przeze mnie spotkania z mieszkańcami, właścicielami z tego terenu, mające charakter konsultacji i wyjaśnień. Będę o nich informował. Zależy mi by uzyskać zgody właścicielskie związane z rozwojem całorocznego ośrodka turystycznego na Butorowym Wierchu i budowy tras narciarskich a także uzgodnienia koniecznych zmian w planie zagospodarowania przestrzennego przez samorząd – mówi Roman Krupa.

Strategiczna inwestycja dla gminy

Wójt gminy podkreśla, że realizacja projektu ma charakter strategiczny nie tylko dla Kościeliska, ale także regionu. Inwestycja ma przynieść większy ruch turystyczny, ale przede wszystkim podnieść atrakcyjność miejsca. – Wspólnie z przedstawicielami spółki PKL będziemy zatem dążyli do stworzenia dodatkowych atrakcji i powrotu do całorocznej działalności ośrodka – dodaje Roman Krupa.

– Nie mam żadnych wątpliwości. Nie będzie to proste. Tym niemniej jest to realne. To ostatni moment i szansa by wykorzystać potencjał tego miejsca. I temu w najbliższym czasie będę starał się poświęcać swoją energię, dążąc do osiągnięcia kompromisu, zabezpieczając interesy właścicieli. Działamy zatem. Trzymajcie kciuki… podkreśla włodarz gminy Kościelisko.

 

info i fot. Facebook Roman Krupa