Niedźwiedź nie wyraził zgody na selfie i pogryzł turystę

Czasami nasze marzenia wykraczają poza możliwości. Tak też było w przypadku 72-latka, który chciał sobie zrobić selfie z niedźwiedziem. Zdziwiony i zszokowany zachowaniem turysty drapieżnik ugryzł go w nogę. Obrażenia okazały się niegroźne. 

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 21 października. Turysta spacerując w okolicach Doliny Chochołowskiej zboczył że szlaku i postanowił zbliżyć się do niedźwiedzia, a następnie zrobić sobie zdjęcie ze zwierzakiem. Ten jednak nie chciał widnieć na fotografii i w obronie własnej ugryzł 72-latka w nogę. Jak się później okazało obrażenia mężczyzny nie były groźne i obeszło się tylko na krótkiej wizycie w szpitalu.

Zdarzenie, o którym informuje FAKT24 potwierdza Tatrzański Park Narodowy, który w piątek 22 października wyda w tej sprawie komunikat.

Niedźwiedzie szykują się do zimy 

Tatrzański Park Narodowy informuje, że obecnie niedźwiedzie żerują przed zapadnięciem w zimowy sen. Aby przetrwać ten trudny dla nich okres zwierzęta muszą się w odpowiedni sposób odżywić.

Dlatego też turyści proszeni są przede wszystkim o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedźwiedzie w Tatrach na ogół nie atakują bez powodu ludzi.