Śmiertelne potrącenie w gminie Bobowa

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotnie przedpołudnie w gminie Bobowa. W miejscowości Brzana kierujący samochodem osobowym marki volkswagen stracił panowanie nad pojazdem. Najpierw śmiertelnie potrącił idącą poboczem kobietę, a następnie uderzył w drzewo i zaparkowany samochód.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 23 października około godziny 11. W miejscowości Brzana, znajdującej się w gminie Bobowa 21-letni kierowca samochodu osobowego marki volkswagen jadący z 25-letnim pasażerem stracił panowanie nad pojazdem. Niestety potrącona została 51-letnia kobieta, która pomimo próby reanimacji zmarła na miejscu.

Jak informuje KPP w Gorlicach pojazd następnie wypadł z drogi i uderzył w drzewo i zaparkowany w pobliżu samochód. Kierowca i pasażer zostali przetransportowani do szpitala. A akcji ratowniczej brały udział jednostki straży pożarnej z OSP Bobowa, OSP Brzana, PSP JRG Gorlice, a także Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności zdarzenia. Podczas trwania czynności dochodzeniowo-śledczych pod nadzorem prokuratora droga była całkowicie nieprzejezdna.

fot. zdjęcie ilustracyjne