Matty Cash zagra w biało-czerwonych barwach!!!

Doskonała informacja dla kibiców reprezentacji Polski nadeszła z Warszawy. Wojewoda mazowiecki podpisał akt, na mocy którego Matty Cash otrzymał obywatelstwo RP. 24-latek prawdopodobnie zostanie powołany na najbliższe mecze eliminacji do MŚ z Andorą i Węgrami. 

24-letni piłkarz Aston Villi bardzo dobrze prezentuje się w rozgrywkach Premier League. Matty Cash w trwającym sezonie wystąpił w 10 spotkaniach, będąc podstawowym graczem swojego klubu. Zanotował także trafienie w meczu z Evertonem. Według serwisu Transfermarkt Cash wyceniany jest na 22 miliony euro. Na najwyższym szczeblu angielskich rozgrywek rozegrał do tej pory 35 spotkań.

– To bardzo ważny dzień dla mnie i mojej rodziny. Mój wniosek o nadanie polskiego obywatelstwa został zatwierdzony przez polskie władze. Dziękuję panu prezydentowi, mojej rodzinie i innym osobom, które mi w tym pomogły. Czas na nowe wyzwania, dam z siebie wszystko dla tego Kraju – napisał na twitterze Matty Cash.

Szybkie działania prezesa PZPN

Obywatelstwo dla piłkarza było priorytetem Cezarego Kuleszy, a przede wszystkim selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej rozmawiał o tym w piątek 22 października na spotkaniu z Prezydentem RP W piątek rozmowa z Prezesem PZPN @Czarek_Kulesza, a dziś decyzja o uznaniu obywatelstwa @mattycash622. Gratuluję i życzę powodzenia na boisku! – czytamy na twitterze Andrzeja Dudy. Na wpis głowy państwa odpowiedział sam piłkarz. – Dziękuję Panie Prezydencie. To zaszczyt i niezwykle ważna chwila dla mnie i mojej rodziny. Na boisku dam siebie wszystko. Do boju Polsko! – podkreślił. 

Matty Cash będzie wzmocnieniem formacji defensywnej kadry Paulo Sousy przed najważniejszymi meczami, które zdecydują o awansie na Mistrzostw Świata w Katarze.

Dziękuję Prezydentowi @AndrzejDuda za piątkowe spotkanie, w efekcie którego Wojewoda @Radziwill_K podpisał dziś akt uznania obywatelstwa RP dla @mattycash622. Cieszymy się, że zawodnik będzie wkrótce do dyspozycji selekcjonera @paulomcdsousa! – podziękował Cezary Kulesza.