Kaja Ziomek i Karolina Bosiek mistrzyniami Polski (WIDEO)

Kaja Ziomek na dystansie 500 metrów oraz Karolina Bosiek, który była najszybsza w wyścigu na 3000 metrów zdobyły złote medale podczas czwartkowej rywalizacji w Mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim. Zawody odbywają się na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

W próbach przedsezonowych świetnie spisywały się przede wszystkim sprinterki na czele z Andżeliką Wójcik, która na niemieckim torze w Inzell czasem 37.64 pobiła rekord Polski. Liczyliśmy także na wyrównaną walkę o złoto między Karoliną Bosiek i Magdaleną Wójcik na dystansie 3000 metrów.

Potknięcie Wójcik, złoto dla Ziomek

Pierwsze metry ostatniej pary na dystansie 500 metrów pokazały, że Andżelika Wójcik pewnie jedzie po złoto. Jednak po około 100 metrach miał miejsce poważny uślizg, przez który zawodniczka straciła sporo czasu. Na mecie zameldowała się z czasem 38.77, który pozwolił zdobyć „tylko” srebrny medal.

Najszybsza była Kaja Ziomek, która była lepsza o 0.05 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Karolina Bosiek, uzyskując czas 39.60. Pozostałe zawodniczki spisały się o wiele słabiej. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Wiktoria Dąbrowska. 15-latka uplasowała się na piątej pozycji.

Karolina Bosiek pokonuje Magdalenę Czyszczoń

Dystans 3000 metrów stał pod dyktando rywalizacji dwóch zawodniczek. Na wolnym, co zaznaczają panczeniści lodzie wygrała Karolina Bosiek, uzyskując czas 4:17.35. Tuż za nią, ze stratą ponad 2 i pół sekundy uplasowała się Magdalena Czyszczoń. Brązowy medal wywalczyła Liwia Kubin z Zakopanego, jednak jej strata była już bardzo duża.

Warto zaznaczyć znakomitą postawę młodych zawodniczek. 14-latka Zofia Braun zajęła piątą pozycję, a tuż za nią znalazły się aż cztery 15-latki na czele z Wiktorią Dąbrowską, która zamknęła czołową „6”.