Złote medale dla Szymona Palki i Piotra Michalskiego

Na torze lodowym w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim. Złote medale wywalczyli Piotr Michalski w rywalizacji sprinterów na 500 metrów oraz Szymon Palka, który był najszybszy na dystansie 5000 metrów.

Ciekawe zawody oglądaliśmy w pierwszym dniu Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się na torze w Tomaszowie Mazowieckim. Mistrzami kraju zostali Piotr Michalski, a także Szymon Palka.

Dobre czasy na 5000 metrów

Bardzo dobre wyniki padły w rywalizacji na 5000 metrów. O złoty medal walczyło trzech łyżwiarzy: Szymon Palka, a także Artur Janicki oraz Mateusz Owczarek. Na początku dystansu prowadził właśnie Owczarek, ale później do głosu doszli jego dwaj koledzy. Ostatecznie złoty medal z czasem 6:38.17 i przede wszystkim bardzo równymi rundami wywalczył Szymon Palka. Na drugim stopniu podium stanął natomiast Artur Janicki, przegrywając ze swoim kolegą o 1.44 sekundy. Trzeci był Mateusz Owczarek, który stracił do Palki ponad 7 sekund.

– Cieszę się że obroniłem tytuł mistrza Polski. Bieg był kontrolowany. Chociaż lód nie był zbyt szybki, to przejechałem dobry czas. Przede mną jeszcze trzy dni startów więc kumuluje energię na resztę dystansów. Pozdrawiam Karolinę Gąsecką – powiedział po odebraniu medalu Szymon Palka.

Wspaniała walka sprinterów

Czterech zawodników walczyło o złoty medal na dystansie sprinterskim 500 metrów. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Świetną dyspozycję potwierdził wrotkarz Marek Kania, który postanowił powalczyć o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie i sprawdzić się z rywalami na torze lodowym.

Złoty medal w czasem 35.20 wywalczył Piotr Michalski. Na drugiej pozycji znalazł się Dawid Żurek (35.32), natomiast trzecie miejsce na podium zajął Artur Nogal (35.41). Tuż za swoimi kolegami znalazł się właśnie Kania, uzyskując czas 35.57.