MP w łyżwiarstwie szybkim: świetne rezultaty na 1000 metrów

Drugi dzień Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się na torze w Tomaszowie Mazowieckim przyniósł znakomite rezultaty na dystansie 1000 metrów. Mistrzami Polski zostali Andżelika Wójcik oraz Piotr Michalski. Warto odnotować także powrót do rywalizacji Zbigniewa Bródki. 

Kibice łyżwiarstwa szybkiego mogą porównywać czasy zawodników i zawodniczek, ponieważ krajowy czempionat rozgrywany jest tak jak w 2020 roku w Tomaszowie Mazowieckim. I w rywalizacji na 1000 metrów widać znaczny progres wyników u wielu panczenistów.

Złota Andżelika Wójcik

Andżelika Wójcik zaprezentowała świetną formę w rywalizacji kobiet. Zawodniczka zrehabilitowała się za wczorajszą porażkę na dystansie 500 metrów i pewnie pokonała rywalki ze znakomitym rezultatem 1:17.02. Srebrny medal zdobyła Karolina Bosiek (1:17.87), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Kaja Ziomek (1:18.65). Warto zaznaczyć, że w rywalizacji zabrakło naszej najlepszej panczenistki Natalii Czerwonki.

Kolejny raz świetnie spisały się młode zawodniczki Liwia Kubin (1:20.73) oraz Wiktoria Dąbrowska (1:21.60), które zajęły odpowiednio piątą oraz siódmą lokatę.

Powrót Zbigniewa Bródki, złoto Piotra Michalskiego

Najważniejszym wydarzeniem dla fanów panczenów był powrót do rywalizacji Zbigniewa Bródki. Niewiele brakło, by już na 1000 metrów stanął na podium. Czas 1:11.47 pozwolił tylko na zajęcie czwartej pozycji.

Najlepszy okazał się Piotr Michalski z wynikiem bardzo znaczącym jak na lód w Tomaszowie Mazowieckim 1:10.57. Zawodnik reprezentujący barwy AZS AWF Katowice pokonał Damiana Żurka (1:10.95) oraz Artura Nogala (1:11.26). Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, ponieważ ośmiu zawodników pojechało poniżej 1 minuty i 12 sekund.

fot. PZŁS