Srebrna Natalia Maliszewska

Nie zwalnia tempa Natalia Maliszewska. Po złotym medalu Pucharu Świata w Pekinie, tym razem zajęła drugie miejsce na dystansie 500 metrów na krótki torze w japońskim Nagoya. W niedzielę nasza najlepsza zawodniczka w short-tracku wystąpi jeszcze na dwukrotnie dłuższym dystansie. 

Zarówno w Pekinie, jak i w japońskim Nagoya Natalia Maliszewska prezentowała się znakomicie. Pewnie zwyciężyła w biegach preeliminacyjnym i eliminacyjnym, co dało awans do ćwierćfinału. Polka jest w niezwykle wysokiej formie, prezentując świetne przyśpieszenie. Wyprzedzanie rywalek nie sprawia jej najmniejszych trudności.

Polka powtórzyła swój wyczyn sprzed tygodnia i pewnie wygrywała także ćwierćfinał oraz półfinał, osiągając zdecydowanie najlepsze czasy. Sposób na Polkę znalazła dopiero Włoszka Arianna Fontana, która na finiszu wyprzedziła Maliszewską i dzięki temu została wraz z naszą zawodniczką liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

– Może nie był to najłatwiejszy bieg, ale po raz kolejny wyjechałam z niego z medalem. To mnie bardzo cieszy. Pomimo słabej jakości lodu, byłam o prawie pół sekundy szybsza od moich najlepszych rywalek. Wyjazd do Azji już mogę zaliczyć do udanych. Forma jest stabilna, a ja czuję się mocna – powiedziała po sobotnich zawodach Natalia Maliszewska.

Polka ma szansę na kolejny medal w zawodach Pucharu Świata już w niedzielę, kiedy to wystąpi na dystansie 1000 metrów. Trzymamy kciuki zarówno w nocy, jak i w godzinach przedpołudniowych.

fot. Natalia Maliszewska Twitter