Złoto Zbigniewa Bródki i Karoliny Bosiek (WIDEO i ZDJĘCIA)

Drugi dzień rywalizacji w Mistrzostwach Polski, które odbywają się na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim zakończyła rywalizacja w biegach masowych. 

Tytuły mistrzów kraju wywalczyli Zbigniew Bródka oraz Karolina Bosiek. Szczególnie zwycięzca wśród mężczyzn może być niezwykle zadowolony z występu, ponieważ wznowił karierę po dłuższej przerwie. Tym samym zapewnił sobie możliwość startu w zawodach Pucharu Świata, które będą kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

W rywalizacji panczenistów walka trwała od samego początku. Na prowadzenie wyszedł Szymon Wojtakowski, budując dużą przewagę nad rywalami. Z peletonu mocno zaatakował jednak Zbigniew Bródka i wyprzedzając młodego zawodnika wywalczył kolejne złoto w swojej bogatej w sukcesy karierze. Trzecie miejsce po zaciętej walce na finiszu zdobył Szymon Palka.

Wśród pań najlepsza była zdecydowanie Karolina Bosiek. Zawodniczka, mająca za sobą już wiele startów w imprezach mistrzowskich, pomimo młodego wieku pokonała Natalię Jabrzyk oraz Magdalenę Czyszczoń.

fot. PZŁS