Cóż za nieodpowiedzialny ojciec. Kompletnie pijany wiózł córkę…

Ta historia mogła zakończyć się wielką tragedią. Kompletnie pijany ojciec, mając w organizmie 3.5 promila alkoholu wiózł w swoim samochodzie 12-letnią córkę. Teraz 41-latkowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. 

Do zdarzenia doszło 30 października w godzinach południowych  na Podhalu, a dokładniej w powiecie nowotarskim. Dyżurny nowotarskiej komendy dostał zgłoszenie o samochodzie marki opel, który jechał „zygzakiem„.

– Na miejsce zostali skierowani policjanci z miejscowego komisariatu. Jadąc w kierunku miejscowości Ciche, mundurowi zauważyli jadącego z naprzeciwka wskazanego opla. Policjanci natychmiast zawrócili, pojechali za pojazdem i zatrzymali kierowcę do kontroli. Za kierownicą siedział kompletnie pijany 41-latek. Na miejscu pasażera siedziała jego 12-letnia córka. Mężczyzna został przewieziony do nowotarskiej komendy, a dziewczynka została odwieziona do miejsca zamieszkania – informuje Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu.

Rzecznik nowotarskiej Policji podkreśla, że badanie alkomatem wykazało 3.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a dalsze postepowanie będzie prowadzone w sądzie. 41-latkowi grozi wysoka kara pieniężna, zakaz prowadzenia pojazdów a także kara do dwóch lat pozbawienia wolności.