Przełamanie Wisły w Pucharze Polski. Awans Garbarni

Trzy zespoły z Małopolski awansowały do 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Najważniejszą informacją jest przełamanie Wisły Kraków, która w Tychach pokonała miejscowy GKS 3:1. Awans wywalczyła także Garbarnia Kraków.

Mecz Wisły w Tychach był szansą na przełamanie Białej Gwiazdy po fatalnych spotkaniach, jakie rozegrała w piłkarskiej PKO Ekstraklasie. Podopiecznym trenera Guli bardzo zależało na awansie do dalszej fazy rozgrywek, jednak od początku to gospodarze rozgrzali golkipera Wisły. Piłkarze GKSu stworzyli sobie kilka naprawdę groźnych sytuacji, ale szwankowała skuteczność. W 24 minucie po podaniu Hanouska wynik meczu otworzył Mateusz Młyński.

Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie i był prowadzony w szybkim tempie. W 55 minucie fatalny błąd popełnił Szota, który praktycznie wystawił piłkę Łukaszowi Grzeszczykowi. Było 1:1 i powrócił czarny scenariusz dla Wisły Kraków. Jednak tym razem bohaterem spotkania został Felicio Brown Forbes, który w 74 i 76 minucie spotkania strzelił dwie bramki po dużych błędach obrońców z Tych.

Garbarnia pokonała Wieczystą

Chłopcami do bicia byli dość niespodziewanie podopieczni trenera Franciszka Smudy. Młoda ekipa Garbarni pokonała w Derbach Krakowa Wieczystą 5:0 i zameldowała się w gronie 16 drużyn, które pozostały w walce o Puchar Polski. W tym gronie zobaczymy również Termalikę Bruk-Bet Nieciecza, która 27 października pokonała GKS Katowice 2:1.

GKS Tychy 1-3 Wisła Kraków