Złoto Alicji Tchórz. Już pięć medali w dorobku Polaków.

Świetnie prezentują się Polacy na Mistrzostwach Europy w pływaniu na krótkim basenie. W trzecim dniu imprezy, która odbywa się w rosyjskim Kazaniu złoty medal na dystansie 100 metrów stylem zmiennym zdobyła Alicja Tchórz. Brąz do dorobku dorzucił Paweł Juraszek.

Przed rozpoczęciem czwartkowych finałów w Kazaniu Polska miała w dorobku trzy wywalczone medale: brąz w sztafecie 4×50 metrów stylem dowolnym kobiet i Jakuba Majerskiego na 100 metrów stylem motylkowych oraz srebrny medal Katarzyny Wasick na 50 metrów stylem dowolnym.

W rywalizacji najszybszych pływaków Europy brązowy medal wspólnie z Rosjaninem Vladimirem Morozowem wywalczył Paweł Juraszek, osiągając czas 20.95. Mimo bardzo słabego startu Polakowi udało się dogonić rywali. Na najwyższym stopniu podium stanął Węgier Szabo, wyprzedzając Włocha Zazzeriego.

Największą sensację sprawiła natomiast Alicja Tchórz. Polka świetnie rozpoczęła finał na 100 metrów stylem zmiennym, a w stylu grzbietowym osiągnęła sporą przewagę nad rywalkami, które nie zdołały dogonić Polki. Nasza pływaczka wynikiem 57.82 pobiła rekord kraju i wywalczyła pierwsze złoto dla biało-czerwonych na europejskim czempionacie.