Hubert Hurkacz wystąpi w ATP Finals!!!

Hubert Hurkacz świetnie podsumował swój najlepszy sezon w karierze. Polski tenisista w ćwierćfinale turnieju ATP w Paryżu pokonał 6:2, 6:7(4), 7:5 Australijczyka Jamesa Duckwortha awansując do półfinału, a tym samym zagwarantował sobie prawo występu w ATP Finals.

To jest wielki rok dla fanów tenisa ziemnego w Polsce. Po raz pierwszy w historii w finałach sezonu będziemy mieć swojego reprezentanta i reprezentantkę. Do Igi Świątek, która już jakiś czas temu zapewniła sobie start w tej imprezie dołączył w piątek 5 listopada Hubert Hurkacz.

Mecz z Australijczykiem Jamesem Duckworthem był nie tylko walką o półfinał turnieju ATP w Paryżu. Zwycięstwo Polaka gwarantowało mu udział w ATP Finals (Masters), w którym wystąpi ośmiu najlepszych tenisistów sezonu. Do tej pory ta sztuka udała się tylko w 1976 roku Wojciechowi Fibakowiu.

Wielki sukces Huberta Hurkacza

Pierwszy set wskazywał na szybkie zwycięstwo Hurkacza. Nasz tenisista szybko przełamał rywala i zwyciężył 6:2. W drugiej odsłonie pojedynku Australijczyk wyszedł na prowadzenie 4:2, ale Polak szybko odrobił podanie i wyrównał stan meczu. Jednak w tiebreaku górą był Duckworth.

Decydujący, trzeci set był bardzo wyrównany. Lepiej nerwy wytrzymał jednak Hubert Hurkacz, przełamując rywala w ostatnim jak się okazało – 12 gemie. Polak zwyciężył 6:2, 6:7(4), 7:5 i awansował do półfinału paryskiego turnieju. Co najważniejsze zapewnił sobie udział w ATP Finals, który rozpocznie się 15 listopada.