Szok i niedowierzanie. Nie żyje Damian Niewiński (WIDEO)

Wielu małopolskich muzyków i artystów żegna Damiana Niewińskiego. Znany muzyk i perkusista oraz wspaniały człowiek, a także Tarnowianin zmarł w piątek 5 listopada.  

Damian Niewiński był znakomitym perkusistą, ale przede wszystkim wspaniałym i dobrym człowiekiem. Współpracował z wieloma znanymi muzykami. Tarnowianin był absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Dr. Łukasza Żyty.

– Współpracował między innymi z takimi wspaniałymi artystami jak, Janusz Muniak, Marek Bałata, Adam Kowalewski, Piotr Żaczek i wielu innych. Nagrywał i koncertował min. z nowojorskim zespołem Nat Osborn Band, zespołem Flue, Wojtkiem Klichem, grupą Trzy. Często gościliśmy Damiana na scenach TCK z różnymi składami. Ostatnie nasze spotkanie miało miejsce w sierpniu b.r. w Amfiteatr Letni w Tarnowie podczas koncertu Piotra Bukartyka, z którym występował w ramach BYŁ SOBIE BLUES – Letni Festiwal Bluesa informuje Tarnowskie Centrum Kultury.