Znamy pucharowych rywali Wisły, Garbarni i Termaliki

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Rywali poznały kluby z Małopolski: Wisła Kraków, Garbarnia Kraków oraz Termalica Bruk-Bet Nieciecza. 

Szczęścia w losowaniu nie miała Garbarnia. Klub z Krakowa, który w 1/16 pokonał Wieczystą zmierzy się u siebie z liderem PKO Ekstraklasy Lechem Poznań. Będzie to z pewnością wielkie święto dla fanów klubu i zarazem duże wydarzenie w stolicy Małopolski.

Trudnego rywala wylosował klub z Niecieczy. Termalica Bruk-Bet zmierzy się na własnym boisku z Rakowem Częstochowa. Raków świetnie prezentuje się w obecnych rozgrywkach, zajmując czwarte miejsce w tabeli ze stratą trzech oczek do Lecha Poznań i mając jedno spotkanie zaległe. Ekipa z powiatu tarnowskiego plasuje się na 15 lokacie, tuż nad strefą spadkową.

Arcyciekawie zapowiada się również pojedynek dwóch zaprzyjaźnionych klubów. Do Łodzi pojedzie bowiem Wisła Kraków, która zmierzy się z miejscowym Widzewem, który jest liderem I ligi.

Spotkania rozegrane zostaną w dniach 30 listopada-2 grudnia, natomiast rezerwowe terminy przewidziano w dniach 23-25 listopada.

Garbarnia Kraków – Lech Poznań
Korona Kielce – Górnik Łęczna
Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Widzew Łódź – Wisła Kraków
Motor Lublin – Legia Warszawa
Arka Gdynia – Zagłębie Lubin
Olimpia Grudziądz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Raków Częstochowa