Młodzi Wiślacy rozbili Lecha w Poznaniu!!!

Wspaniały mecz w wykonaniu młody piłkarzy Wisły Kraków. W 13 kolejce rozgrywek Centralnej Ligii Juniorów pokonali na boisku we Wronkach 4:0 ekipę Lecha Poznań!!!

To było hitowe starcie w 13 kolejce Centralnej Ligii Juniorów U-18. Na boisku we Wronkach gospodarze – Lech Poznań podejmowali ekipę Wisły Kraków. Na początku spotkania to Lechici przeważali i stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji. Najbliżej strzelenia bramki byli po jednej z akcji, kiedy to w pojedynku sam na sam górą był golkiper Wiślaków Kacper Szewczyk. Z minuty na minutę to przyjezdni dochodzili do głosu.

Wiślacy zbili Lechitów

Pierwszej dogodnej okazji  nie wykorzystał Kacper Chełmecki. Zawodnik Wisły Kraków przegrał bowiem pojedynek z Mateuszem Mędralą. Na całe szczęście chwilę później ten sam piłkarz otworzył wynik pojedynku. W 29 minucie było już 2:0. Chełmecki ograł trzech rywali i wyłożył piłkę do Marcina Bartonia, któremu pozostało umieścić piłkę w siatce.

Młodzi piłkarze Lecha Poznań postanowili w szybkim tempie odpowiedzieć na boiskowe wydarzenia i zmienić wynik meczu. Mieli kilka dogodnych okazji, ale jak mówi słynne powiedzenie, niewykorzystane sytuacje szybko się mszczą. Wiślacy wyprowadzili szybką kontrę, którą uderzeniem z 25 metrów wykończył Chełmecki, trafiając po raz drugi.

Spokojna druga połowa

Druga odsłona hitowego pojedynku wyglądała podobnie. Lech atakował, stwarzał sobie okazje, natomiast podopieczni trenera Filipka wyprowadzali szybkie ataki. W 67 minucie po składnej akcji Krakowian było 4:0. Arkadiusz Ziarko zdecydował się na fantastyczne uderzenie z 20 metrów i zrywając pajęczynę w bramce Mędrali, ustalił wynik spotkania.

Obie drużyny w ostatnich minutach miały swoje okazje, jednak żadnemu z piłkarzy nie udało się trafić do bramki. Ostatecznie Biała Gwiazda rozgromiła ekipę Lecha Poznań i awansowała w tabeli na piątą lokatę.

Lech Poznań – Wisła Kraków 0:4 (0:3)
Bramki: Kacper Chełmecki 20′, 42′