Fantastyczny Radosław Kawęcki mistrzem Europy!!!

Osiem medali zdobyli polscy pływacy na zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Europy na krótkim basenie. Złoty medal w rosyjskim Kazaniu na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym zdobył Radosław Kawęcki, będąc zdecydowanie najlepszym.

Ostatniego dnia Mistrzostw Europy w Kazaniu w sesji popołudniowej zaprezentowało się tylko dwóch Polaków. Dobrą informacją było z pewnością to, że po dyskwalifikacji Rosji w sobotniej sztafecie mieszanej 4×50 metrów stylem dowolnym brązowy medal powędrował do Polski (Paweł Juraszek, Jakub Majerski, Alicja Tchórz, Katarzyna Wasick).

Finał na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym to „powrót króla” Radosława Kawęckiego. W tym wyścigu wystartował również młody Ksawery Masiuk. Kawęcki rozpoczął spokojnie, jednak po setnym metrze zaczął przyśpieszać i ostatecznie zwyciężył ze znakomitym rezultatem 1:48.46 wyprzedzając Włochów Lorenzo More oraz Michele Lambertiego. Masiuk ostatecznie finiszował na szóstej pozycji.