„Każdy to powie, Wisełka rządzi w Krakowie”!!! (WIDEO)

Wisła Kraków króluje w Krakowie!!! Piłkarze Białej Gwiazdy pokonali na Reymonta 22 Cracovie po pięknym trafieniu Yawa Yeboaha i po 14 kolejce PKO Ekstraklsy oddalili się od strefy spadkowej. 

Biała Gwiazda podchodziła do Wielkich Derbów Krakowa z nastawieniem na kolejne w tym sezonie przełamanie. Po zwycięstwie w Zabrzu przyszły dwie porażki: ze Śląskiem Wrocław oraz Wisłą Płock. Podopieczni trenera Michała Probierza w poprzedniej kolejce przegrali natomiast z Radomiakiem Radom.

Pierwsza część spotkania nie zapowiadała zwycięstwa Wisły Kraków. Ekipa z Reymonta, głównie dzięki świetnej postawie Mikołaja Biegańskiego nie przegrywała. W 4 minucie spotkania świetnie głową uderzył Filip Piszczek, jednak świetnie jego uderzenie obronił golkiper Białej Gwiazdy.

Bramkarz Wisły był w pierwszej połowie najlepszy na boisku, co potwierdził przy uderzeniach Michała Rakoczego i Pelle van Amersfoorta. Wisła długo utrzymywała się przy piłce, ale mało z tego wynikało. Kibice liczyli na lepszą postawę swoich podopiecznych w drugiej odsłonie meczu.

Yaw Yeboah wprowadził stadion w euforię

Marzenia fanów, którzy zapełnili stadion przy ulicy Reymonta spełnił w 52 minucie Yaw Yeboah. Piłkarz z Ghany świetnie wykorzystał podanie Michala Škvarki i przepięknym uderzeniem wyprowadził Białą Gwiazdę na prowadzenie.

Gospodarze byli zupełnie inną ekipą niż w pierwszej odsłonie spotkania. Nie pozwalali rywalom rozwijać skrzydeł i szybko kontratakowali. Mimo przeprowadzonych przez Michała Probierza zmian wynik nie uległ zmianie. Po dwóch remisach w Wielkich Derbach Krakowa, władzę w mieście przynajmniej do kwietnia przejęła Wisła Kraków.

fot. wisla.krakow.pl