#HoldTheLinePoland. Hiszpanie dziękują Polakom!!!

Media społecznościowe w ostatnich godzinach opanował hasztag #HoldTheLinePoland. Do Hiszpanów – inicjatorów akcji, która ma na celu podziękować Polakom za ochronę wschodniej granicy UE dołączają obywatele innych europejskich państw oraz politycy. 

Akcja została zainicjowana w Hiszpanii. Hasztag #HoldTheLinePoland wstawia w mediach społecznościowych wielu polityków na czele z premierem Słowenii Janezem Jansą oraz liderami hiszpańskiej partii VOX. Tydzień temu UE oświadczyła, że nie wyda euro na ochronę granic Europy. Dziś granica Polski jest atakowana przez tysiące nielegalnych imigrantów, którzy zamierzają masowo napaść na kraj. #HoldTheLinePoland czytamy na twitterowym profilu hiszpańskiej partii politycznej. Premier Jansa natomiast zaoferował Polsce pomoc. Polska broni naszej wspólnej europejskiej granicy. Macie całe nasze wsparcie i jesteśmy gotowi zaoferować wszelką możliwą pomoc w razie potrzeby – podkreśla szef rządu Słowenii. 

Rzućcie Państwo okiem na hashtag #HoldTheLinePoland Od kilku godzin grzeje się w całej Hiszpanii, ale oczywiście nie tylko w Hiszpanii – pisze na twitterze użytkowniczka Nata Acosta. Wtóruje jej internauta Maciej Grajzer. – Temat bezsprzecznie jest numerem jeden w całej Europie, też widziałem bardzo dużo wsparcia dla Polski. Szkoda tylko że w tak potwornych okolicznościach. No i trochę szkoda też, że w środku znów się nawalamy – podkreśla. 

Internauci nie tyle z godziny na godzinę, ale z sekundy na sekundę dołączają do akcji. Użytkownicy mediów społecznościowych nie tylko z Hiszpanii, ale i z Niemiec, Portugalii i krajów Grupy Wyszehradzkiej. – Znajdź różnice. Podczas gdy Hiszpania stawia czerwony dywan dla imigrantów, Polska z całych sił broni swojej granicy. Rząd, który nie broni swoich granic, to rząd, który porzuca swój kraj – chwali Polskę użytkownik Cal**iu.