Pijany odwoził dziecko do szkoły i spowodował kolizję

Cóż za brak odpowiedzialności 31-letniego mieszkańca Oświęcimia! Mężczyzna, mający w wydychanym powietrzu promil alkoholu spowodował kolizję wioząc do szkoły swoją 9-letnią córkę. 

Zdarzenie miało miejsce w piątek 5 listopada w miejscowości Zaborze. Przed godziną ósmą rano na ulicy Jezioro doszło do kolizji drogowej.

– W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 31 – latek kierując  samochodem marki Opel stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się bocznie z samochodem marki Mercedes, po czym uderzył w słup energetyczny. W wyniku zdarzenia ani kierujący pojazdami, ani 9 – letnia córka kierowcy Opla kolizji, nie doznali poważniejszych obrażeń ciała.  Szybko jednak okazało się,co było powodem utraty panowania nad pojazdem przez 31 – latka. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało promil alkoholu – informuje KPP w Oświęcimiu.

Kara więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu i stworzenie zagrożenia w ruchu

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za  stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego dziecka, nad którym miał obowiązek opieki mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Widząc nietrzeźwego kierowcę, reagujmy!  Nie pozwalajmy wsiadać za kierownicę osobom pod wpływem alkoholu, bo to tylko krok od tragedii. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy, odpowiedzialnością karną, ale również zdrowiem i życiem własnej rodziny oraz innych uczestników ruchu drogowego – apeluje oświęcimska Policja.

źródło: Małopolska Policja