Prezes Otylia Jędrzejczak powitała medalistów z Kazania (ZDJĘCIA)

To były wspaniałe Mistrzostwa Europy na krótkim basenie w wykonaniu naszych pływaków. Polacy zdobyli w Rosji osiem medali, w tym dwa złote Alicji Tchórz oraz Radosława Kawęckiego. Naszych bohaterów powitała w Polsce nowa prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczak. 

Powitanie naszych medalistów miało miejsce w poniedziałek 8 listopada na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pływaków przywitała prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczak, następnie miała miejsce konferencja prasowa.

Przypomnijmy, że na Mistrzostwach Europy na krótkim basenie, które odbyły się w rosyjskim Kazaniu polska reprezentacja zdobyła aż osiem medali. Jest to najlepszy wynik od 2011 roku, kiedy to europejski czempionat odbywał się na basenie w Szczecinie. Złote medale wywalczyli Radosław Kawęcki na 200 metrów stylem dowolnym oraz Alicja Tchórz na 100 metrów stylem zmiennym. Dwa srebrne medale zawisły na szyi Katarzyny Wasick (50 i 100 metrów stylem dowolnym), natomiast brązowe medale wywalczyli: Paweł Juraszek (50 metrów stylem dowolnym), Jakub Majerski (100 metrów stylem motylkowym) oraz sztafety 4×50 metrów stylem dowolnym kobiet i mieszana 4×50 metrów.

fot. Polski Związek Pływacki