Tłumy na tegorocznym Marszu Niepodległości (ZDJĘCIA)

Tegoroczny Marsz Niepodległości przebiegł bez poważniejszych incydentów. Według organizatorów wzięło w nim udział 150 000 osób, które przeszły z Ronda Dmowskiego na Błonie Stadionu Narodowego. 

Hasłem Marszu Niepodległości w 2021 roku jest „Niepodległość nie na sprzedaż”. Mimo kłopotów i kłód stawianych przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, tak jak zapowiadali organizatorzy przez Warszawę przeszło około 150 000 osób. Pomimo drobnych incydentów, tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Warszawie przebiegały spokojnie.

– Dziękujemy za miłe słowa i wyrazy wsparcia jakie licznie otrzymywaliśmy dzisiaj podczas zabezpieczeń uroczystości w Warszawie. Nie odnotowaliśmy poważniejszych incydentów. Niedługo wielu z nas, którzy pełnili dzisiaj służbę wyrusza #nagranicę wesprzeć pełniących tam służb – podkreśla polska Policja. Warto wspomnieć, że właśnie po za kończeniu działań zabezpieczających tegoroczny Marsz Niepodległości służby udają się na granicę polsko-białoruską. 

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości podziękował wszystkim obecnym za swój patriotyzm. Dzisiejszy #MarszNiepodległości to wielki sukces wszystkich, którzy bronią suwerenności państwa polskiego, a klęska wszystkich, którzy tą suwerenność atakują i chcą ją oddawać obcym. Jest siła w naszym Narodzie do walki w obronie niepodległości – napisał w mediach społecznościowych. 

fot. Twitter Robert Bąkiewicz