Młodzi Polacy urządzili Niemcom Grunwald!!! (WIDEO)

Niesamowite spotkanie rozegrali biało-czerwoni w eliminacjach do Mistrzostw Europy U-21. Podopieczni trenera Macieja Stolarczyka rozbili na boisku rywala 4:0 reprezentację Niemiec!!!

Tak co działo się w pierwszym kwadransie gry trudno opisać słowami. Polacy grali bowiem znakomicie w starciu z liderem tabeli – Niemcami. Gospodarze mieli w składzie wielu piłkarzy grających w klubach Bundesligi i wydawało się, że ciężko będzie powalczyć o chociażby jeden punkt.

Tymczasem już na początku spotkania Polacy prowadzili 3:0. Znakomicie prezentował się przede wszystkim Adrian Benedyczak, który w piątej minucie wyprowadził biało-czerwonych na prowadzenie. Piłkarz włoskiej Parmy otrzymał podanie w pole karne i uderzył w krótki róg bramki strzeżonej przez Philippa. Siedem minut później ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców, podcinając piłkę nad niemieckim bramkarzem.

Polacy szli za ciosem

Podopieczni Macieja Stolarczyka szli za ciosem. Po kwadransie gry młodzi Polacy podwyższyli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Skóraś, który w świetnym stylu ograł Mboma, wszedł w pole karne i pięknym strzałem wprowadził kadrę w stan euforii.

Gospodarze mieli pecha, a tak można było nazwać Adriana Benedyczaka. Piłkarz świetnie wybiegł w 19 minucie na czystą pozycję, jednak nieprzepisowo zatrzymał go Manuel Mbom. Był to faul na czerwoną kartkę i Niemcy grali w „10”.

Gospodarze atakowali, Polacy ich dobili

W późniejszych minutach nie było widać naszej ilościowej przewagi. Szczególnie w drugiej części spotkania Niemcy mieli co najmniej trzy razy stuprocentowe okazje do zdobycia bramki. Bohaterem tej części potyczki był jednak golkiper biało-czerwonych Cezary Miszta.

Końcówka potyczki znów należała do piłkarzy prowadzonych przez Macieja Stolarczyka. W 90 minucie bramkę, która ustaliła wynik meczu zdobył Kacper Kozłowski.

Polacy rozbili liderów grupy w eliminacjach do Mistrzostw Europy U-21. Po pięciu spotkaniach Polacy zgromadzili 10 punktów i tracą dwa oczka do dzisiejszych rywali oraz Izraela. Kolejne spotkanie już we wtorek na stadionie Cracovii.

Niemcy 0-4 Polska