Wielki powrót Zbigniewa Bródki do Pucharu Świata!!!

Niesamowity weekend Zbigniewa Bródki w Pucharze Świata. Na torze w Tomaszowie Mazowieckim złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Sochi najpierw zanotował świetny czas w biegu na 1500 metrów, a następnie zajął trzecie miejsce w biegu masowym.

Jest to pierwsze podium Polaków na zawodach Pucharu Świata, rozgrywanych na torze w Tomaszowie Mazowieckim. Nasz reprezentant zaatakował już na inauguracyjnych rundach i na pierwszym punktowanym finiszu zdobył trzy punkty. Na kolejnym Zbigniewa Bródkę wyprzedził tylko Japończyk Masahito Obayashi, do którego na dystansie dołączył Rosjanin Ruslan Zakharov.

Obaj rywale zdublowali łyżwiarski „peleton” i między sobą stoczyli walkę o zwycięstwo. Najlepszy był panczenista z Kraju Kwitnącej Wiśni, natomiast ku euforii kibiców na trzecim miejscu finiszował Polak, dla którego jest to fantastyczny powrót do startów po ponad dwuletniej przerwie. Ten wynik praktycznie zapewnia także kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Warto zaznaczyć, że w półfinale odpadł Artur Janicki.

Dobry występ Bródki na koronnym dystansie

Aż czterech biało-czerwonych oglądaliśmy w grupie B na dystansie 1500 metrów. Najlepiej spisał się Zbigniew Bródka, który uzyskał znakomity czas 1:47.799, dający mu czwarte miejsce. Niestety słabiej spisali się Szymon Palka (1:50.953), Sebastian Kłosiński (1:50.672) oraz Marcin Bachanek (1:49.815). Dobrze zaprezentował się młody Jakub Piotrowski (1:50.406), zdobywając premierowy punkt Pucharu Świata.

Wynik Bródki pozwolił by na zajęcie 13 miejsca w silniejszej grupie A. Tam najlepszy okazał się reprezentant Korei Południowej Min Seok Kim, kończąc dystans 1500 metrów z czasem 1:46.152. Tuż za nim uplasowali się Chińczyk Zhongyan Ning (1:46.191) oraz Amerykanin Joey Mantia (1:46.388).