Kamil Stoch poleciał w kwalifikacjach (WIDEO)

Kamil Stoch we wspaniałym stylu rozpoczął sezon 2021/2022. Trzykrotny mistrz olimpijski skokiem na odległość 135 metrów wręcz zdeklasował swoich rywali. W sobotniej rywalizacji na skoczni w Niżnym Tagile zobaczymy „tylko” pięciu biało-czerwonych. 

Kamil Stoch był jedynym jasnym punktem naszej reprezentacji w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata, który odbywa się w ten weekend w rosyjskim Niżnym Tagile. Skoczek z Zębu po locie na 135 metr zdeklasował swoich rywali i pewnie wygrał loteryjne kwalifikacje wyprzedzając o ponad 10 punktów Słoweńca Anze Laniska (129 metrów) oraz Austriaka Daniela Hubera (127,5 metra).

Słabo spisali się pozostali biało-czerwoni, ponieważ w sobotę nie zobaczymy Stefana Huli (98 metrów) oraz Klemensa Murańki (100 metrów). Dopiero 32 miejsce zajął Jakub Wolny, który w trudnych warunkach uzyskał 104 metry. Po 110 metrów skoczyli Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła (36 i 39 miejsce), a do jutrzejszego konkursu awansował jeszcze Andrzej Stękała, który uzyskał 106 metrów.

Skoczkowie z 15 krajów w sobotę

Kwalifikacje były pewne sensacyjnych wyników. Oprócz Huli i Murańki odpadli jeszcze Stefan Kraft, Domen Prevc oraz Timi Zajc. W zamian za to na rosyjskiej skoczni w zawodach PŚ zadebiutują Turek Fatih Arda Ipcioglu oraz Rumun Andrei Feldorean. Niewiele brakowało, aby debiut zaliczył także Chińczyk Song Qiwu, ale został zdyskwalifikowany.