Groźny wypadek w Dębnie. Na miejscu śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę 20 listopada w powiecie Brzeskim. W miejscowości Dębno, na drodze krajowej DK94 doszło do zderzenia trzech samochodów. Ranną osobę do szpitala przetransportował śmigłowiec LPR. 

Wypadek miał miejsce w sobotę 20 listopada przed godziną 12. W miejscowości Dębno, znajdującej się w powiecie brzeskim na drodze krajowej DK94 doszło do zderzenia trzech pojazdów.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, iż doszło zderzenia trzech samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana, znajdowała się w pojeździe i do jej ewakuacji potrzebne było użycie specjalistycznego sprzętu hydraulicznego – informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Dębnie.

Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik6, Zespół Ratownictwa Medycznego, a także zastępy straży pożarnej z JRG Brzesko oraz OSP Dębno. – Po przebadaniu osoby w karetce, została przez lekarza podjęta decyzja o transporcie do szpitala zespołem naziemnym. Dwoje dzieci podróżujących w jednym z pojazdów po przebadaniu nie wymagały transportu do szpitala i pozostały na miejscu zdarzenia – podkreślają strażacy z Dębna.

Na czas działań droga krajowa DK94 była najpierw całkowicie zablokowana, a następnie ruch odbywał się wahadłowo.

fot. OSP Dębno