Kaja Ziomek na podium Pucharu Świata!!!

Wspaniale rozkręca się w zawodach Pucharu Świata Kaja Ziomek. Polka zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 500 metrów na zawodach rozgrywanych w norweskim Stavanger. Andżelika Wójcik uplasowała się na dziewiątej pozycji.

To był znakomity bieg w wykonaniu Polki. Kaja Ziomek na mecie uzyskała rezultat 37.746 i przegrała jedynie z Amerykanką Erin Jackson (37.602) oraz Japonką Nao Kodairą (37.708). Wynik ze Stavanger to także nowy rekord zawodniczki, która w Stavanger uzyskała życiowy wynik.

Warto pokreślić także świetne, dziewiąte miejsce Andżeliki Wójcik. Rekordzistka Polski w sobotę uzyskała czas 38.198 i do zwyciężczyni straciła 0.59 sekundy. W grupie B wystąpiły Karolina Bosiek, która ukończyła zawody na czwartej pozycji (38.755) oraz Natalia Czerwonka (40.011).