Nie żyje krakowski dziennikarz Witold Odrobina

Smutna wiadomość nadeszła we wtorkowy wieczór. W wieku 50 lat zmarł krakowski dziennikarz Witold Odrobina, który przez długie lata pracował w RMF, a następnie w Grupie TVN. 

– Bardzo smutna wiadomość. Odszedł red. Witold Odrobina. Znamy go z RMF czy TVN Turbo. Był też jednym z autorów projektu EkoMałopolska i prowadzącym programy EkoMałopolska TV. Dziękuję za wszystko. Odpoczywaj w pokoju! – napisał w mediach społecznościowych Tomasz Urynowicz, były Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Witold Odrobina, który odszedł we wtorek 23 listopada, w wieku zaledwie 50 lat był mocno związany z Małopolską i włączył się do walki o czyste powietrze w regionie. Był znanym głosem w Polsce, kiedy to prowadził audycje „Szewski kwadrans” i „Osadę Wirakocza” w radiu RMF FM. Warto podkreślić także jego występ w „Aptece Marzenie” – telenoweli radiowej oraz udział w satyrycznej audycji „Wiódł ślepy kulawego”, którą mogliśmy słuchać w weekendy.

Kolejnymi przystankami w pracy zawodowej dziennikarza było Antyradio, TVN Warszawa i TVN Turbo a także krakowskim radiem KRK FM oraz Radiem Kraków. W ostatnim czasie był reporterem programu „Raport” na antenie TVN Turbo. Współpracował także z portalem Wirtualna Polska.