23-latek śmiertelnie potrącony w Łużnej

Tragiczne potrącenie pieszego miało miejsce we wtorek 23 listopada w Łużnej. 23-letni pieszy z niewyjaśnionych przyczyn wpadł około godziny 12:20 pod koła samochodu dostawczego. Niestety pomimo szybko udzielonej pomocy mężczyzna zmarł na miejscu. 

We wtorek około godziny 12:20 w Łużnej, na drodze wojewódzkiej DW977 doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego oraz samochodu dostawczego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, znalazł się na pasie ruchu, którym poruszał się ford, jadący w kierunku Tarnowa i został przez niego potrącony.

– Pomimo natychmiast udzielonej pomocy, 23-letni mieszkaniec gminy Łużna zmarł na miejscu zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że 30-letni kierowca forda (obywatel Rumunii), był trzeźwy. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają gorliccy policjanci pod nadzorem prokuratury – informuje KPP w Gorlicach.

Policja apeluje o szczególną uwagę na drodze. – Bez względu na to, czy jesteśmy kierowcami samochodów, motocyklistami, rowerzystami czy pieszymi, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania, uważnie obserwujmy, co dzieje się na drodze. Wykorzystujmy umiejętność przewidywania zdarzeń i wzajemnie szanujmy swoje prawa. Pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno! – ostrzega gorlicka Policja.

źródło: Małopolska Policja