Hala Gąsienicowa w listopadzie (ZDJĘCIA I FILM)

Hala Gąsienicowa to jedno z najbardziej znanych miejsc w Tatrach. Pobliże Kasprowego Wiechu czy Świnicy powoduje to, że fani gór często zahaczają o ten urokliwy zakątek. Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć autorstwa Pawła Dutki. 

Jest to z pewnością jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Tatrach. Dla turystów, którzy odwiedzili już Dolinę Chochołowską czy Kościeliską kolejnym etapem powinna być właśnie Hala Gąsienicowa. Jest to bowiem teren, leżący bliżej serca gór. Warto podkreślić, że będziemy się tu doskonale czuć w każdej porze roku. Maniacy Tatr, którzy boją się wyjść w wyższe partie gór mogą odwiedzić licznie obecne w Dolinie Gąsienicowej stawy, z których największy Czarny Staw Gąsienicowy jest piątym największym jeziorem tatrzańskim.

 

Otaczające szczyty Kasprowego Wierchu, Świnicy czy Skrajnego Granatu robią z tego miejsca idealną bazę wyjściową w wyższe partie gór. Sprzyja temu także obecność obiektu noclegowego “Murowaniec”, który posiada 110 miejsc noclegowych i od 2021 roku ma status schroniska.

fot. Paweł Dutka – www.facebook.com/yurtaski/

 

Skomentuj post