Okoliczności tragedii w Tylmanowej (GALERIA ZDJĘĆ)

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu poinformowała o okolicznościach czwartkowej tragedii, która wydarzyła się w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej DW969 w Tylmanowej. Przypomnijmy, że w wypadku zginęła para, natomiast dziecko trafiło do szpitala. 

Według najnowszych informacji stan zdrowia nie zagraża życiu 2-letniego dziecka. 23-letnia kobieta zmarła w szpitalu, natomiast jej 28-letni partner pomimo podjętej reanimacji zginął na miejscu. Droga przez wiele godzin była zablokowana. W piątek 26 listopada o okolicznościach zdarzenia poinformowała KPP w Nowym Targu.

 

– Do tragicznego wypadku doszło w czwartek tj. 25 listopada br. około godziny 16.30, w miejscowości Tylmanowa na drodze wojewódzkiej nr 969. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem osobowym marki peugeot, jadąc w kierunku Nowego Sącza z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, uderzył w betonowy przepust i pojazd dachował. Na miejsce wypadku natychmiast skierowane zostały służby ratunkowe i policjanci. Peugeotem podróżowały dwie osoby dorosłe i dziecko. W wydobyciu osób poszkodowanych z pojazdu niezbędna była pomoc strażaków i użycie specjalistycznego sprzętu – informuje asp. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu.

Dwie ofiary wypadku

– Pomimo reanimacji i starań ratowników nie udało się uratować życia 28-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu myślenickiego, który zmarł na miejscu zdarzenia. Ranna została 23-letnia mieszkanka Szczawnicy, która została przewieziona do szpitala w Nowym Sączu. Niestety, kobiety nie udało się uratować, zmarła w szpitalu. 2-letni chłopiec został przewieziony do szpitala w Nowym Targu, a następnie w Krakowie – podkreśla nowotarska Policja.

 

Mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów

Smutną informacją jest także to, że za kierownicą pojazdu nie powinien się znaleźć 28-letni mężczyzna, co podkreśla także KPP w Nowym Targu. – Droga wojewódzka przez kilka godzin była zablokowana. Na miejscu zdarzenia przeprowadzone zostały czynności procesowe z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu oraz biegłego z zakresu wypadków drogowych. Jak ustalono, 28-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Dokładne okoliczności i przyczyny tej drogowej tragedii będą ustalane podczas prowadzonego postępowania.

fot. Patrol Drogowy, OSP Krościenko nad Dunajcem, OSP Ochotnica Dolna

 

 

Skomentuj post