Le cabaret. Złota Piłka nie dla Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski po raz kolejny musi obejść się smakiem. Złotą Piłkę za 2021 rok zdobył po raz siódmy w karierze Lionel Messi. Fani piłki nożnej, a także dziennikarze czy piłkarze po raz kolejny mogą określić ten “plebiscyt” słowem le cabaret. 

W 2020 roku, w którym Robert Lewandowski wraz z Bayernem Monachium zdobył wszystkie możliwe trofea, “France Football” z powodu pandemii koronawirusa postanowił nie wręczać Złotej Piłki. Była to wielka krzywda dla najlepszego polskiego piłkarza, który jak nikt zasłużył na nagrodę.

Rok 2021 jest także fantastycznym okresem w karierze najlepszej “dziewiątki” świata. Natomiast Lionel Messi prezentuje się przeciętnie, szczególnie grając obecnie w PSG. Największym sukcesem było zwycięstwo wraz z Argentyną w Copa America, gdzie został wybrany MVP i wraz z Kolumbijczykiem Luisem Diazem wygrał klasyfikację strzelców.

Najlepszy napastnik przegrał…z napastnikiem

“France Football” od kilku lat coraz bardziej wydaje się był parodystyczną redakcją, szczególnie patrząc na dobór dziennikarzy, którzy wybierają najlepszego piłkarza świata. W tegorocznej edycji przebili jednak samych siebie, ponieważ Robert Lewandowski został wybrany Najlepszym Napastnikiem 2021 roku. Złotą Piłkę przegrał…z napastnikiem, bo przecież Lionel Messi także gra na tej pozycji. To wszystko mówi samo za siebie. Warto podkreślić, że drugie miejsce RL9 to najlepsza lokata w historii dla Polaka.

Plebiscyt stał się raczej wyborem najpopularniejszego piłkarza na świecie, a kulisy odejścia Messiego z Barcelony były przez wiele tygodni na czołówkach wszystkich gazet i portali sportowych. Może dzięki temu i przejściu do francuskiego PSG Argentyńczyk podniósł w górę po raz siódmy w swojej karierze nagrodę.

Wyniki Złotej Piłki 2021

 1. Leo Messi (Argentyna/PSG)
 2. Robert Lewandowski (Polska/Bayern Monachium)
 3. Jorginho (Włochy/Chelsea)
 4. Karim Benzema (Francja/Real Madryt)
 5. N’Golo Kanté (Francja, Chelsea)
 6. Cristiano Ronaldo (Portugalia/Manchester United)
 7. Mohamed Salah (Egipt/Liverpool)
 8. Kevin De Bruyne (Belgia/Manchester City)
 9. Kylian Mbappé (Francja/PSG)
 10. Gianluigi Donnarumma (Włochy/PSG)
 • Najlepszy Napastnik – Robert Lewandowski
 • Najlepszy Bramkarz – Gianluigi Donnarumma
 • Złota Piłka Kobiet – Alexia Putellas
 • Najlepsza Drużyna – Chelsea
 • Najlepszy piłkarz do lat 21 – Pedri

fot. Facebook Robert Lewandowski

Skomentuj post