Zdjęcia z tragedii pod Krynicą-Zdrojem (GALERIA)

Potężne zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką miało miejsce w poniedziałek 29 listopada na drodze wojewódzkiej DW981. W wypadku, który miał miejsce w miejscowości Mochnaczka Wyżna zginęła 19-letnia kobieta, natomiast 20-letni mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. 

– 29 listopada o godzinie 9.55 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju zadysponowane zostały do działań w Mochnaczce Wyżnej. Po przybyciu na miejsce zderzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów tj. samochodu osobowego Ford oraz samochodu cysterny Mercedes przewożącej olej napędowy.  W samochodzie osobowym zakleszczone były dwie osoby tj. kobieta i mężczyzna.  Jedna z nich była nieprzytomna – informuje PSP w Nowym Sączu.

– Strażacy wykonali dostęp do osób poszkodowanych i ewakuowali je na zewnątrz. Prowadzono resuscytację krążeniowo oddechową u jednej osoby, które nie przyniosła zamierzonego rezultatu i został stwierdzony zgon osoby poszkodowanej.  Druga osoba po udzieleniu pomocy została przewieziona do szpitala. Droga wojewódzka była całkowicie zablokowana. Trwają czynności dochodzeniowe mające na celu ustalenie okoliczności oraz przyczyny zdarzenia – podkreśla nowosądecka straż pożarna.

fot. PSP Nowy Sącz

Skomentuj post