Byki w Lanckoronie zagrażają mieszkańcom i kierowcom (FILM)

Do niecodziennej sytuacji dochodzi od dłuższego czasu w Lanckoronie. Byki spacerują po miejscowości zagrażając nie tylko kierowcom, ale przede wszystkim taranując posesje i pola mieszkańców.

Do redakcji portalu M jak Małopolska zgłaszają się czytelnicy, prosząc o interwencję w sprawie byków. Zwierzęta na nic mają sobie ogrodzenie pod prądem stworzone przez właściciela. Zagrażają nie tylko bezpieczeństwu mieszkańców, bo jak wiemy nie są to “zwierzątka” z łagodnym charakterem, ale także kierowcom.

Jeden z mieszkańców informuje, że sytuacja trwa od dłuższego czasu. – Wcześniej zwierzęta biegały po Jastrzębi, ale po buncie mieszkających tam ludzi właściciel przeniósł byki do Lanckorony na Kopań. Nasz koszmar trwa od około trzech lat. Najgorsze jest to, że osoba w posiadaniu zwierząt nic sobie z tego nie robi i ma nas gdzieś – podkreśla.

Jak widać na załączonych fotografiach sytuacja jest nieciekawa również dla kierowców. – Niech wpadnie pod koła jakiś byk, to Państwo będziecie pisać artykuł o treści “Tragedia na Kopaniu w Lanckoronie”. Nasze posesje również są taranowane. Prosimy o interwencję, może Wasza redakcja nam pomoże – pisze czytelnik. O zdarzeniu pisze też strona zajmująca się działalnością służb ratowniczych Patrol Drogowy.

W najbliższym czasie postaramy się skontaktować w tej sprawie z wójtem gminy Lanckorona. Miejmy nadzieję, że ta niewygodna dla mieszkańców sytuacja się wyjaśni.