Dramatyczny pożar Alvernia Planet w Nieporazie (ZDJĘCIA)

Aż 23 zastępy straży pożarnej z OSP i PSP walczą z ogniem, który opanował Alvernia Planet w Nieporazie przy autostradzie A4. Sytuacja jest dramatyczna, ponieważ ogień opanował jedną z kopuł studia. 

Na miejsce zdarzenia przybyły jednostki straży pożarnej z powiatu chrzanowskiego, wspierane przez zastępy z OSP Rudno, OSP Tenczynek, OSP Wola Filipowska. Zadysponowano również JRG PSP 5 Kraków oraz JRG PSP 3 Kraków wraz z cysterną. Służby ratownicze otrzymały informację o pożarze około godziny 20:22.

– OSP Rusocice (gmina Czernichów), po konsultacji z Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie, wyruszyło na teren działań w m. Nieporaz, aby zaopatrzyć w wodę do picia strażaków pracujących na miejscu pożaru. Na chwilę obecną działania prowadzą 23 zastępy PSP/OSP – informuje strona Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie.

Według rzecznika PSP w województwie małopolskim zapaliła się scenografia. Mł. bryg. Sebastian Woźniak informuje o jednej osobie poszkodowanej, która lekko podtruła się produktami spalania, a także o 75 osobach, które się ewakuowały.

Charakterystyczny kompleks powstał w 2000 roku. Ma 13 tysięcy m2, a w jego skład wchodzi trzynaście kopuł.

fot. Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

 

Skomentuj post