Śmiertelnie potrącił 84-latka podczas parkowania (ZDJĘCIA)

Do niecodziennej, ale i tragicznej sytuacji doszło we wtorek po godzinie 13 w Tarnowie. Na jednej z posesji podczas przeparkowania pojazdu zostało potrąconych zostało dwóch mężczyzn. Jeden z nich zmarł…

Nietypową interwencję otrzymał wczoraj po godzinie 13.00 dyżurny tarnowskiej komendy Policji. Ze zgłoszenia wynikało, że na prywatnej posesji w Tarnowie przy ul. M. Dąbrowskiej samochód wyjechał z garażu … przez frontową ścianę. Na miejscu pojawili się strażacy, którzy zabezpieczali budynek garażu, ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy poszkodowanym, a także policjanci. Ich zadaniem było ustalenie dlaczego doszło do tak nietypowego wypadku. Z uwagi na rozmiar zniszczeń na miejsce zostali również skierowani inspektorzy z Nadzoru Budowlanego.

– Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że trzech mężczyzn w wieku 83-84 lata próbowało przeparkować samochód typu SUV z automatyczną skrzynią biegów w murowanym garażu. Dwóch wypychało ten pojazd, a jeden siedział w szoferce, jednak nie za kierownicą pojazdu. W pewnym momencie silnik suv-a został uruchomiony i został włączony bieg wsteczny. Samochód cofając uderzył w przeszkodę znajdująca się przed wjazdem do garażu. Następnie osoba siedząca w samochodzie przestawiła dźwignię zmiany biegów w pozycję jazdy do przodu i został zwolniony hamulec. Samochód ponownie wjechał do garażu, tym razem potrącając znajdujących się wewnątrz seniorów. Siedzący w szoferce mężczyzna nie zatrzymał jadącego suv-a, który z impetem uderzył we frontową ścianę garażu i ją przewrócił. Dopiero wówczas pojazd się zatrzymał – informuje KMP w Tarnowie.

84-latek zmarł w szpitalu…

Na miejsce przyjechali ratownicy, którzy zabrali rannego mężczyznę do tarnowskiego szpitala. Na miejscu pozostały służby zabezpieczające miejsce zdarzenia, a także inspektorzy Nadzoru Budowlanego. Wykonane oględziny miejsca tego wypadku będą analizowane w ramach prowadzonego postępowania przez tarnowskich policjantów. Garaż został objęty zakazem użytkowania na podstawie decyzji inspektorów z Nadzoru Budowlanego w Tarnowie.

W późnych godzinach wieczornych wpłynęła informacja, że 84-letni mężczyzna, który został zabrany do szpitala, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Teraz postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum, a czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

info. Małopolska Policja

Skomentuj post