Garbarnia i Termalica odpadły z Pucharu Polski

Garbarnia Kraków oraz Termalica Bruk-Bet Nieciecza przegrały swoje spotkania i nie wystąpią w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. W czwartek o awans zagra jeszcze w Łodzi Wisła Kraków.

Do Krakowa na mecz 1/8 finału Pucharu Polski przyjechała ekipa Lecha Poznań. Piłkarze lidera PKO Ekstraklasy dali lekcję futbolu Krakowianom. Już po pierwszej połowie było 3:0 dla gości po bramkach Filipa Marchwińskiego, Jakuba Banacha oraz Alana Czerwińskiego. Wynik spotkania ustalił w 64 minucie Rafał Murawski.

Zdecydowanie słabsza od swojego rywala była także ekipa Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Zawodnicy Rakowa przesądzili o losach spotkania w pierwszej odsłonie pucharowej potyczki. Częstochowianie przeważali i swoją dominację udokumentowali bramkami Fabio Sturgeona oraz Bena Ledermana.

O godzinie 20:00 rozpocznie się w Łodzi spotkanie Wisły Kraków, która podejmie miejscową ekipę Widzewa. Czy Krakowianie dołączą do Lecha Poznań, Górnika Łęczna, Legii Warszawa, Arki Gdynia, Olimpii Grudziądz i Rakowa Częstochowa?