Strażacy uczcili pamięć tragicznie zmarłych kolegów (FILMY)

Cała Polska żyje tragicznym wypadkiem wozu strażackiego ochotników z OSP Czernikowo, który czołowo zderzył się z ciężarówką. W zdarzeniu śmierć na miejscu ponieśli druh oraz druhna. O godzinie 18:00 strażacy w całej Polsce uczcili minutą ciszy śmierć swoich kolegów przy udziale syren oraz sygnałów świetlnych. 

Wypadek wozu strażackiego OSP Czernikowo, który jechał do pożaru sadz wstrząsnął całą Polską. Dziś w godzinach porannych w m. Czernikowo (pow. toruński, woj. kujawsko-pomorskie) doszło do tragicznego zdarzenia, w którym  samochód OSP Czernikowo jadąc alarmowo zderzył się z samochodem ciężarowym. Samochodem OSP jechało 5 druhów OSP Czernikowo. W wyniku zderzenia, dwoje druhów poniosło śmierć a trzech zostało rannych. Wśród rannych, dwóch druhów to osoby będące również funkcjonariuszami PSP. Dziś ratownicy wypełniając swoją misję – niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie! – poinformowała Państwowa Straż Pożarna.

Żałoba w gminie Czernikowo

– W związku z tragiczną śmiercią dwóch Strażaków Ochotników, Wójt Gminy Czernikowo Zarządzeniem nr 94/2021 z dnia 2 grudnia 2021 r. ogłasza żałobę na terenie Gminy Czernikowo w okresie od 2 grudnia 2021 roku do dnia 5 grudnia 2021 roku. Na znak żałoby na maszcie przed budynkiem Urzędu Gminy Czernikowo oraz na budynkach jednostek organizacyjnych Gminy, flagę przewiązuje się kirem. W okresie trwania żałoby odwołuje się wszystkie imprezy o charakterze rozrywkowym, których organizatorem jest Urząd Gminy Czernikowo lub jednostki organizacyjne Gminy w tym zaplanowany na 5 grudnia 2021 r. czernikowski Jarmark Bożonarodzeniowy zostaje odwołany – czytamy na stronie gminy Czernikowo.

Strażacy z Małopolski także uczcili minutą ciszy, która miała miejsce o godzinie 18 pamięć zmarłych kolegów. Poniżej prezentujemy filmy z jednostek.

fot.  Kujawsko-Pomorska Policja

 

Skomentuj post