Jedenastu Polaków awansowało do niedzielnego konkursu PŚ

Bardzo dobrze spisali się biało-czerwoni w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbywa się na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. Najlepszy z nich, Kamil Stoch uplasował się na dziesiątej pozycji. Znamy także skład Polaków na sobotni konkurs drużynowy.

To były znakomite, szczególnie ilościowo kwalifikacje na skoczni Adama Małysza w Wiśle. Aż jedenastu polskich skoczków zobaczymy w niedzielnym konkursie Pucharu Świata. Odpadli jedynie Jarosław Krzak, a także Maciej Kot, który został zdyskwalifikowany. Jego skok także dałby awans do kończących pierwszy polski pucharowy weekend zawodów.

Jedenastka w niedzielnym konkursie

Najlepiej z naszych orłów spisał się Kami Stoch, skacząc na odległość 122,5 metra, co dało w ostatecznej klasyfikacji 10 miejsce. Dobre i równe skoki oddali Jakub Wolny (121 metrów), Piotr Żyła (123 metry) oraz Andrzej Stękała (124 metry). Dało to odpowiednio 18, 20 oraz 22 pozycję. W czołowej „30” kwalifikacji znalazł się również Dawid Kubacki, lądując na 122 metrze i zajmując 28 miejsce.

W konkursie indywidualnym Pucharu Świata zadebiutuje Jan Habdas. Polski junior uzyskał 122,5 metra i zajął 41 miejsce. W niedzielę zobaczymy również Klemensa Murańkę (122,5 metra i 33 miejsce), Aleksandra Zniszczoła (116,5 metra  i 45 miejsce), Stefana Hulę (120 metrów i 35 lokata), Tomasza Pilcha (121,5 metra i 44 miejsce) oraz Pawła Wąska (121 metrów i 34 pozycja).

Zwycięstwo Jana Hoerla

W kwalifikacjach zwyciężył skoczek z Austrii Jan Hoerl, skacząc 129 metrów i uzyskując notę 138,7 punktu. Jedno oczko stracił do niego Karl Geiger (134 metry), głownie z powodu słabego lądowania Niemca. Podium uzupełnił Marius Lindvik z Norwegii, który uzyskał 132 metry.

Zawody przebiegały dość szybko i bezproblemowo. Zawodnicy skakali z 10 belki i co najważniejsze w konkursie wystąpi cała światowa czołówka. Obeszło się bez niespodzianek.

W sobotnim konkursie drużynowym Polska wystąpi w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch.